ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
a.gumrah
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
402
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
6 Saat 10 Dakika önce
Toplam Mesaj:
221 [0.03 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
8 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
abdülkadir gümrah
Doğum Tarihi:
30 Ocak 1975
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[img]https://www.akvaryum.com/Forum/imzalar/10161.jpg[/img]

SON 10 MESAJI

Sae Mi Otocinclus Affinis Mi? Artıları Eksileri Ne
Sae ve otocinclus birbiriyle karışacak balıklar değiller. Ayırt etmek için özel bir çabaya gerek yok ki...
Apistogrammacı Üstatlarım Destek Lazım
Bence evet. Ortam dolayısıyla zaten stres altında olan erkek bir de üreme baskısı altına girince işler rayından çıkıyor zannımca...
Apistogrammacı Üstatlarım Destek Lazım
Merhaba,
Üstadlar daha doğru bilgiyi vereceklerdir ama sanki ortamın apistogrammaya uygun olmadığını ve bundan mütevellit erkeğin aşırı stres altında olduğunu düşünüyorum.
Bu Yeşil Noktalar Nasıl Geçer
Jiletle veya kredi kartıyla yada herhangi sert ve düz bir cisimle (küçük bir cetvelin kenarı ile) kazıyabilirsiniz...
120/50/50 Yeni Kurulum
[QUOTE=mustafaolgun]Puslu görüntü hala aynı sevıyede. kumu yıkamadan koydum. acaba omu bu sekılde bulanıklastırıuor ? ne yapmam lazım arkadsaslar[/QUOTE]
Yapmanız gereken tek şey var: Sabretmek.
Zamanla su kristal berraklığına gelecektir.
Fluval 207 Dış Filtre Nasıl.tavsiye Eder Misiniz?
20 yılı aşkın bir süredir hobinin içindeyim. Bu süre zarfında tetra 400, 800 ve 1200 filtreler kullandım. Hiç bir zaman problem yaşamadım. Taa ki geçen aya kadar. Tetra 1200 plus, bir temizlik sonrası su sızdırmaya başladı. O Ringi değiştirdim. Yine kaçırdı. Sonunda Aquael ultramax 1000 aldım. Bahsettiğiniz filtreleri hiç kullanmadım. Bu nedenle yorum yapamıyorum. Şu anda aktif olarak tetra 400 ve 800'ü de aktif olarak kullanıyorum. Bir haftalık gözlemim Aquael'in muhteşem bir fiyat /performans ürünü olduğu yönünde. Bundan sonra dış filtre ihtiyacım olursa başka bir marka düşünmem.
Bitki Almak İçin Güvenli Site
Bir göz atmanızda fayda var.
https://www.akvared.net/
Fluval 207 Dış Filtre Nasıl.tavsiye Eder Misiniz?
[QUOTE=darkaura]Birde daha uygun fiyatlı model bakarsanız aquael öneririm. Fiyat performans olarak çok iyi. 1500ultra modelini 6-7 aydır kullanıyorum çok memnunum. Çok sessiz, tasarımı çok başarılı, Giriş çıkış vanaları modüler. Dahili ön filtre bakım işini çok kolaylaştırıyor. Debide düşme hiç yapmadı, tasarımı çok iyi, içindeki havayı çok iyi atıyor. İlk kurulumu kolay. Özellikle aldığım sırada fiyat çok uygundu. [/QUOTE]

Tetra 1200 plus filtrenin su kaçırma problemini çözemediğim için Aquael ultramax 1000 dış filtre aldım. 1 haftadır kullanıyorum. Neredeyse sıfır ses çıkarıyor. Performansından da çok memnunum. Bundan sonra filtre tercihlerim Aquael olacak.
Yeni High Tech Denemesi, Balık Ölümleri
[QUOTE=Alpb9] Kurduktan 9 gün sonra %25 lik bı su değişimi yaptım osmos su ve mineral gh kullandım.[/QUOTE]
Merhaba,
Su değişimini çok az yapmışssınız gibi. Bakteri kültürü kullanmışsınız. Ama yine de gün aşırı su değişimi başlangıçta iyi olacaktır. Bakteri kültürü + yeterli su değişimi ile istediğiniz gün balık eklemesi yapılabilir. Berraklık için biraz sabırlı olunuz. Siz istemesenizde zamanla su oturacak ve tatmin edici berraklık olacaktır. Fotoğrafta CO2 göstergesi çok sarı gibi görünüyor. CO2 çıkışını biraz daha kısabilirsiniz.

Bu Nedir ?
[QUOTE=yamaho]
Teşekkür ederim ilginiz için bu konuyu daha önce okumuştum. Daha bu canlının hydra olduğundan da emin değilim ilk defa karşılaşıyorum.[:)][/QUOTE]

Canlı olduğundan emin misiniz? Sanki yosun gibi duruyor.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.