ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Pipo Filtre
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
43
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
Dün 01:53
Toplam Mesaj:
82 [0.03 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
39 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Sarp
Doğum Tarihi:
16 Nisan 1989
İl:
Istanbul
Meslek:
Pompacı (benzinlik)
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Yamanlar Petrol Pompacılık sanayii A.Ş

SON 10 MESAJI

Balığım Sağlıklımı?
Sağlıklı bir dişi gibi duruyor şahane 👑
Nitrozone Hakkında.
[QUOTE=GhostKoi]
https://www.hepsiburada.com/crystalpro-nitrozone-125ml-mantar-dis-parazit-ilaci-
https://www.trendyol.com/biyoteknik/biyo-aquacure-nitrofur-akvaryum-suyu-duzenleyici-cozelti-50-ml-p-4608803
http://vetjournal.ankara.edu.tr/en/download/article-file/1439424

Nirofuranlar insanda ve hayvanlarda geniş etkili antibiyotik, antiseptik, Antifungal olarak tedavide kullanılmaktadır. Gıda olarak üretilen balıklarda uygulanması yasaktır. Kullanım amacınız için hele de uzun süreli kullanımda gerekli değildir.

Fiziksel görünümü sağlıklı olan yeni balığınızı bir kovada akvaryum suyuyla alışıtırırken 1 saati geçmeyecek şekilde uygun dozda metilen mavisi eklenmiş olarak tutabilirsiniz. Bunun yerine nitrofur da kullanabilirsiniz. Sonra balığı kepçeyle alıp kovadaki suyu dökersiniz. Bu uygulama yeterli olacaktır.

Bir hastalık şüphesi var falan filan ise anlamlı bir karantina en az 15 gün sürmesi gerekir. 2-3 gün yetmez. Bu süreçte bir hastalıktan emin değilseniz ilaç uygulaması ve karantina koşulları balıkta ekstra stres yaratacak.[/QUOTE]
hayalet koi merhabalar iyi geceler
nitrofuranlar niçin besi hayvancılığında yasak dolayı yoldan insanda zehirli etki bırakıyor diye filan mı?
Bettada Omurga Ve Kuyruk Kısma Sorunu
[QUOTE=GhostKoi]Güzel bir bebek. Umarım düzelir. Fakat metilen mavisini tek kullanmayın bence. Aşırı hava vermek de akıntı yaratıp balığı yorabilir. Sık su değişimi ve kaliteli yemler ilk etapta düzelme sağlayabilir. Çok zorda kalırsanız Deep acrifish drop (akrifilavin+metilen mavisi) , Maxisol Makrofish (etakridin laktat) , Nitrofur (nirofurantoin) Bunları tek tek ya da birlikte uygulamayı deneyebilirsiniz. İnternette satışı olması lazım

O bardaklar genelde 200 ml[/QUOTE]
nitrofur nitrofurazone aslında eski bir antimikrobiyal olması lazim diğeri ile bir farkı var mi bilmiyorum muhtemelen aynı grup antibiyotik olabilir ancak bunların hayvanlarda kanserojen olduğu kesinleşmiş maalesef maddi güdüler bunun önünde olduğu için kullanmak zorundayız

[QUOTE=GhostKoi]Güzel bir bebek. Umarım düzelir. Fakat metilen mavisini tek kullanmayın bence. Aşırı hava vermek de akıntı yaratıp balığı yorabilir. Sık su değişimi ve kaliteli yemler ilk etapta düzelme sağlayabilir. Çok zorda kalırsanız Deep acrifish drop (akrifilavin+metilen mavisi) , Maxisol Makrofish (etakridin laktat) , Nitrofur (nirofurantoin) Bunları tek tek ya da birlikte uygulamayı deneyebilirsiniz. İnternette satışı olması lazım.

O bardaklar genelde 200 ml[/QUOTE]
benim düşündüğüm fusudin krem evde herkeste vardır bakteriyel veya fungal durumlar icin elimize bu kremi hafif yedirip balığı da bir avuç su ile elimizde gezdirip yedirsek nasıl oluyor diye düşünüyorum ancak kortizon da olması gerekiyor icinde nasıl bir geri dönüşü olur kestiremiyorum ama denemeyi gerçek bir şekilde de olsa düşünüyorum [EDIT]Pipo Filtre,2024-08-27 02:11:52[/EDIT]
Eskiyen Su Tesisatlarımızdan Gelen Tehlikeler
[QUOTE=GhostKoi]

Tıpta pasif agresiflik diye bir terim var. Tam olarak da bunu anlatıyor. Yazdıklarımı sonuna kadar okuduğunuzdan ve içerdiği mesajı aldığınızdan eminim.[:D]
Söyleyecek sözünüz olabilseydi söylerdiniz.[/QUOTE]
vallahi tafocan İstanbul İzmir Antalya gibi büyükşehirlerde yaşıyorsan borular rezalet ötesi olduğundan deli gibi klor atılıyor diye biliyorum
İstanbul'da yaşıyorsanız bilirsin Küçükçekmece su arıtma tesisini bilfiil kendim ziyaret ettim çalışan arkadaşlar cok yardımcı ve açıklayıcı oldular ve bildiğiniz arıtılmış atık suyu gönül rahatlığıyla icebilecegimi söyleyerek bir bardak ikram ettiler asil problem dediğin gibi boruda bu borular leş oğlu leş desek yeridir
bunu dengelemek icin mecburi klor atıyoruz denmişti ben de Kendi gözlemlerime Bakarak diyebilirim ki eğer icme suyu kullanacak maddi gücünüz ve hacminiz varsa (200-300 litrelik tankta her 10 Gunde 50 litre değişim yapmak içme suyu ile soygun olur çünkü) 😁😁😁😁😁😁 icme suyu kullanmak ve mümkünse ph değeri en uygun olanı

[QUOTE=ArifhbsAquatics]

Emekli doktor derken parantez içinde Erkut abiyi yazdım zaten 😊. Lütfen yazılanları dikkatli okuyun, sizinle kişisel hiç bir sorunum yok, olamaz da. Konu özelinde fikir beyan ediyorum. Aldığınız uyarılar, sizi şikayet edenler vesilesiyle oldu; beni hedef göstermeniz çok yersiz.[/QUOTE]
Vallahi ben 65' ten önce emekli olan doktora çok rastlamadım şansa bak
ya da 65+ ise hâlâ burda gezmek bulmaca çözmek gibi olsa gerektir 😅😅😅😅😅
Beta Akvaryumuna Tuz Atılırmı
[QUOTE=Ehtiyar]Tekrar merhaba, derdiniz kuyruk erimesi ise, çok ileri derece değilse tankınıza iyi bakın yeter. Su değişimleri önemli faktör, hatta başta geleni. Bitkili olmalı ve catappa yaprakları veya muadili yapraklarla desteklenmeli. İlaçtan daha tesirli ve uzun erimli.
Yukarıda şakalaşıyorsunuz ama hiç önermiyor halbuki kendisi çayını bile yaptı betasıyla karşılıklı içiyorlar. [:)))]
En olmadı nitrozone ayda bir falan tanka bir kaç damla ekleyebilirsiniz destekleyici olarak. Bir günde düzelmesini beklemeyin akvaryumunuza iyi baktığınızda karşılığını fazlasıyla alırsınız. [/QUOTE]
çok teşekkür ederim Ahmet ağabey saydığınız her seyi kullanıyorum catappa ve bitki dahil olmak üzere cok ileri değil gunden güne hafif hafif artıyor ya da azalıyor bakalım bakalım afacan betta canımı istesin canım feda afacanima bakalım bakalım yine güncellemeler yapmaya çalışacağım tekrardan çok teşekkür ediyorum iyi geceler dilerim
[QUOTE=Azizdurdenn]
Balığınıza geçiş olsun der ve kelime hazneme eklediğiniz yeni kelime için ''Agregasyon'' teşekkür ederim. [/QUOTE]
HIHIHIHIHIHIHIHIHI rica ederim [:D]
bir araya gelip tutunmasi diye kullanıyordum bakterilerin de bir araya gelip balığa yapışması anlamında diye kullandım.
kelime bulamadim bakteri yapışması diyeyim, bakteri toplanması diyeyim ya da 😁😁😁[EDIT]Pipo Filtre,2024-08-26 23:16:34[/EDIT]
[QUOTE=Ehtiyar]Merhaba Pipo Filtre, eğer akvaryumunuz bitkili ise tuz bitkilerinize zarar verecektir. Ayrıca nötr olduğundan ph'ı etkilemez en fazla miktarı kaçırırsanız toplam sertliği arttırabilir. Labirent organı zararı ile ilgili bilgim yok fakat ternapi hocamız oldukça yetkindir. Benim açımdan sözü referans yerine geçer. Ne yazık ki çeşitli üzücü olaylar yüzünden forumdan uzak, en azından öyle tahmin ediyorum. Betalar bildiğiniz gibi yumuşak ve hafif asidik suları severler, tuz uygulaması uzun vadede dengesini bozabilir diye düşünüyorum. Keyifli hobiler dilerim. [/QUOTE]
anladım çok teşekkür ederim en azından bettadaki kuyruk erimesini doğal yollar ile tedavi etmeye çalışıyordum orada gördüm bakteri aggregasyonunu azalttığıni okudum ilaç kullanmamaya çalışıyorum 2-3 haftadır yem yemede ve su değişiminde aksaklık yok tuz konusunda cok az bir miktar iyot ve potasyum bulunmayan akvaryum tuzu ekledim bekleyip göreceğim ilac kullanmadan tuz ve su değişimi yaparak ustesinden geleceğimi düşünüyorum çünkü yaptığım testte bütün su değerlerim normal kafayı yeme eşiğine geldim hatta bir yerden sonra bakteriyel enfeksiyonun hızla yayılması ya da bir yerden sonra balığın bağışıklık geçirmesini düşünüyorum ama bulacağım her yeni bilgiye açığım çünkü betta kuyruk erimesi yazdığınızda belki binlerce kisi yüzlerce farklı şey söylüyor. Biri genetik der biri su dengeleri der biri baktopur kullandim ise yaramaz der öbürü tuz attım çözüldü der şeklinde bakalım bekleyip göreceğim
[QUOTE=ternapi]Betta labirentli balıktır ve tuz, labirent organına geri dönüşsüz şekilde zarar verir.

Yani betta akvaryumuna tuz atılmaz.[/QUOTE]
merhabalar araştırma yaparken size denk geldim de rica etsem kaynak gösterebilir misiniz size zahmet yerli kaynak bulamadım da
Akvaryum'a Koyduğum Balıklara Yapışıyor
[QUOTE=Buğra.B]Teşekkür ederim kardeşim evet camları çok kötü yosun olmuş senelerdir hobiciyim balıklar yeni geldi zaten evet çıkarsam daha iyi olcak belki

yok balık beslemeyi seven biriyim betta japon lepistes su kaplumbağsı kiraz karides cüce kerevit ciklet zebra vs baktım

hala bilmiyom nerde hata yaptım belki yazım hatasıdır kasıtlı bir şeyde de demedim kimseye [/QUOTE]

Kardeşim istersen bide kamışı koymayı dene akvaryuma bende var kamış iyi oluyor şöyle kalın kamış koyunca pislikleri çekiyor kumları düzeltir kardeşim
[EDIT]Pipo Filtre,2024-08-26 00:38:08[/EDIT]
Moli Yavrusu
[QUOTE=Miracccc]Evet hepsi Moli acaba yavrusunumu koruyor acaba yemesinler diye[/QUOTE]
yok moli yavrusunu korumaz kendisi bile yer kendi yavrusunu poposu ve karni siyahlamis ise hamiledir

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.