ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
MasterChief
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
3054
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
4 Saat 54 Dakika önce
Toplam Mesaj:
3184 [2.70 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
628 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Hakan YILDIZ
Doğum Tarihi:
02 Şubat 1979
İl:
Ankara
Meslek:
Chief in the Ministry of Justice.
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Lütfen yanıtlarınızı “alıntı” veya "bildirim" yaparak yazınız.

SON 10 MESAJI

Suyum Çok Bulanık
Suyu bulandıran toz dibe çökünce bulanıklık geçmiş, balıklar dipteki tortuyu hareketlendirince su yine bulanmış. Filtre 24 saat çalışsın, günlük olarak hatta günde 2 sefer süngerini yıkayın.
Lepistes Yuzgeclerinden Bir Tanesinde Kuculme
Karantinada iyi bakın, su piresi veya artemia verip form kazandırın.
Beta Balığı Hareketleri
Balığın akvaryumda olduğunu kim söyledi? Bana öyle geliyor ki fanusta tutulan ve ölmek üzere olan bir balıktan bahsediliyor. Fotoğraf yok!
Moli Akvaryumu
[QUOTE=Muhammedbedri]Sağ ol abi peki Hakan abi nasıl muhafaza edebilirim [/QUOTE]
Tuzluğa bir haftada tükenecek kadar yem koyabilirsin. Bittikçe bir o kadar daha eklersin. Kalanını ağzı kapalı, hava almayan, güneş görmeyen serin bir yerde muhafaza edebileceğin bir kapta muhafaza edersin. Küçük su şişesini (yarım litrelik pet şişeyi) kurutup saklama kabı gibi kullanabilirsin.
Moli Akvaryumu
Erkek balıklar arasında baskınlık kavgası olur. Normaldir.
Yem bir ay veya daha fazla açıkta (tuzlukta) durursa bayatlar, bayatlama uzarsa bozulabilir.
Transgenetik İle Hobiye Tekrar Dönüş
Teller dışında her şeyi beğendim. Moss sarılı teller hem doğal görünmüyor, hem de çöpçülerin ağız kenarlarındaki çıkıntılar tellere takılıp hasar görebilir.
Bitkili Karides Akvaryumumda Aklıma Takılanlar
[QUOTE=Tkoc] Teşekkürler dopin sfp 34 motorlu sessiz iyi mi?[/QUOTE]
Sessiz. Süngeri en büyük kendinden motorlu pipo filtre bu. Başka marka kendinden motorlu pipo filtreleri önermiyorum. İki farklı marka kullandım, birinin motoru bozuldu, diğerinin süngeri kalın gözenekliydi.[EDIT]MasterChief,2024-09-18 19:07:41[/EDIT]
[QUOTE=Tkoc]Hocam 80lik bol bitkili karides tankına sfp 34 pipo yeterli olur mu?[/QUOTE]
Sadece karides olacaksa şu şekilde kullanırsanız yeterli olur: Su çıkışını yüzeyde dalgalanma yapacak şekilde konumlandırırsanız, düzenli dip çekimi, su değişimi ve filtre süngeri yıkama yaparsanız hiçbir sorun yaşamazsınız Allah'ın izniyle. Dip çekimini sifon ile değil, hava hortumu ile yaparsanız görmeden karides çekme ihtimaliniz düşük olur. Su değişimi aynı sıcaklıktaki bir hafta bekletilmiş çeşme suyu ile yapılır, balık olmayacağı için zemin kirlendikçe dip çekimi yaptığınız kadar su ekleseniz yeter 80 litrelik bitkili akvaryumda.[EDIT]MasterChief,2024-09-18 18:55:48[/EDIT]
Önce karides alıp çoğaldıklarını görün, sonra kerevit ekleyin. Eğer akvaryum suyunda problem varsa karidesler üremez hatta ölürler. Gözlem yapmış olursunuz.
Güzel bir akvaryumunuz var. Bolca karidese ev sahipliği yapabilir. Kerevit karidesleri yakalayabilirse yer. Keza balık beslerseniz gece dipte uyuyan balıkları da yemeye çalışır. Ya karides ya da cüce kerevit türünden birini seçmenizi öneririm.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.