ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
akandemir1
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
64
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
10 Saat 7 Dakika önce
Toplam Mesaj:
278 [0.37 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
159 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Abdulaziz Kandemir
Doğum Tarihi:
Girilmedi
İl:
Giresun
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

100.40.50 Bitkili Melek Akvaryumu 50.50.50 Nano Tuzlu Su Akvaryumu 40.40.40 Bitkili Tetra Akvaryumu 40.40.40 Apistogramma Kakadu 40.40.40 Bolivyan Ramirezi 40.40.40 L144 safkan mavi göz tül vatoz üretimi 120.50.50 Tropheus Duboisi Maswa

SON 10 MESAJI

Bitkimde Yaprak Erimesi Ne Yapmam Lazım ?
[QUOTE=Melih Arslan]Merhaba, daha detaylı bilgiler vermelisiniz, hacim, canlılar, aydınlatma süresi, gübreler…

Genelleme yapacağım, potasyum eksikliği olabilir, verilen gübre aydınlatma süresi için yeterli değilse. Ancak kesin tanı değildir.

Keyifli hobiler [:)][/QUOTE][QUOTE=Laterthanbefore][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/240275/160620241925441.jpg[/IMG][/QUOTE]
Potasyum eksikliği için hangi gübreyi kullanmalıyım
Full Red Lepistesler Ölüyor Sebebi Nedir :/
Kuyruk kısması gibi sanki biraz araştırabilirsin bunu
Bitkili Akvaryum
[QUOTE=MustafaŞ]Selamlar bu hobiye gönül vermiş güzel insanlar.
İlk defa bitkili akvaryum kuruyorum bu yüzden sizlerin yardımına ihtiyacım var.

80 40 40 bir akvaryum yaptırdım.

Üzerine 80 cm ayaklı led aldım ( beyaz 6500 kelvin , yeşil (525nm), kırmızı (625nm), mavi (465nm) (1650 lümen)

25 kilo bitki kumu aldım hagen diye geçiyordu ama orjinal mi bilmem

Kumun altına bitki torfu koymayı düşünüyorum ayriyeten kapsül gübre ve sıvı gübre alıcam.
Ortaya büyük yati kökü koyup kenarlara lav kayalarından mağaralar yapıcam.

Filtre olarak öğrenci olduğum için şuanlık dış filtre alamadım 2-3 aya almayı düşünüyorum şimdilik 600 litre çeviren sobo şelale filtre ve 500 litre çeviren iç filtre kullanicam şelale filtreye seachem matrix, seramik halka, elyaf kullanmayı düşünüyorum

Yetiştirmek istediğim bitkiler
Anubias
Proserpinaca palustris
Nomaphila siamensis
Bacopa monnieri
Şimdi sizlere sormak istediğim
Isıtıcı henüz almadım 100w yeterli gelir mi
Işıklandırmayı nasıl yapmam lazım oda ışığı etkiler mi bitkileri, günde 8 saat akşamları yakmayı düşünüyorum
Ve beslemek istediğim balıklar 2 cüce vatoz, 1 erkek ateş ağız ,1 albino zebra ve bir normal zebra ciklet bir de eğer hacim karşılarsa rainbow ciklet koymayı düşünüyorum tabi bunlar birbirleriyle uyumlu yaşar mı üretim yapmalarını istemiyorum karma olsun istedim acaba hacim yeterli gelir mi
Sorularım bu kadar dı şimdiden teşekkür ederim [:)]
[/QUOTE]
100 watt yeterlidir birden 8 saat açmayın ilk önce 3 sonra 4 gibi yavaş yavaş arttırın tetra sürüsü daha iyi olacaktır
[QUOTE=Melih Arslan]Merhaba, daha detaylı bilgiler vermelisiniz, hacim, canlılar, aydınlatma süresi, gübreler…

Genelleme yapacağım, potasyum eksikliği olabilir, verilen gübre aydınlatma süresi için yeterli değilse. Ancak kesin tanı değildir.

Keyifli hobiler [:)][/QUOTE]
60 litre 6 tane neon tetra ve ramshorn salyangozları var aydınlatma olarak bu var https://atakanpetshop.com/orionled-led-aydinlatma-karisik-renkli-beyaz-kirmizi-mavi-30cm
saat olarakta 19.00 ile 23.00 arası açık kalıyor gübreleme reeflowers all inclusive [EDIT]akandemir1,2024-09-19 17:36:57[/EDIT]
Cobbelia cardinaliarimda bazı yapraklarına eridiğini gördüm ne yapmam gerek ?
Çöpçü Yem Sorunu
Kaç tane çöpçü var en az 6 tane beslenmesi gerekir sürü baligidir
Akvaryumun Camında Ki Canlı
[QUOTE=tafocan]

Kafası belirginse planaryadır.bunlar birbirine benzeselerde farklı işler ve bölgelerde yer alır.bunları tüketen balıklar var.dip çekimlerini ve su değişimini bir süre sıklaştır ve düzenli yap çokca varsa tankında vakit kaybetme yüzde 50 su değişi mi ile işe başka.aşırı yemlemeden kaçın.ilaç ile tedavide net çözüm olamıyabiliyor ve dengeyide bozması cabası çok inatcı ve dayanıklar.ufak tür balıklar afiyet ile yer.bazen çoğalıyorlr bazen tek tük kalıyorlar.tamamen yok etmen çok zor sıfırdan kurulum yapmadan.ama sayıyı çok aza indirebilirsin.[/QUOTE]
hangi balık yer bunları ? ya da jiletle almayı denesem[EDIT]akandemir1,2024-09-13 21:35:23[/EDIT]
Akvaryumun Camında Ki Canlı
Dostlar akvaryumumun camında böyle çok küçük planarya mi bilmiyorum ama surungen birşey görüyorum fotoğrafını cekemiyorum camda surunerek gidiyor nedir acaba ve nasıl yok ederim
Sıvı Gübreyi Günlere Bölebilir Miyim ?
[QUOTE=Legendry]Zaten normal şartlarda aslında hiçbir şey kullanmayabilirsiniz doğru olan budur. Klor gidericiyi dinlenmiş su derdinden kurtulmak için kullanıyoruz onun harici hiçbir şeye ihtiyacınız yok. Mineral, vitamin vsvs tercihinize kalmış fakat kimyasallara ihtiyacınız yok.[/QUOTE] Tamamdır teşekkür ederim neon tetralar için önerebileceğiniz birşey var mı ?
Sıvı Gübreyi Günlere Bölebilir Miyim ?
[QUOTE=Legendry]Clear direkt olarak akvaryuma uygulanır berrraklık problemi var ise gerçektende etkilidir. Diğeri ben onu da akvaryuma döküyordum fakat akvaryuma koyacağınız kovaya döküp 10 dk beklerseniz klor hızla yok olur. Ayrıca kloru iyi uçurmanın bir yolu çok iyi bir havalandırmadır kovanın için hava motoru koyup çalıştırın döktüğünüz sıvı ile birlikte direkt uçacaktır.[/QUOTE]
Akvaryumumu profilimde bakabilirsiniz berraklığı yerinde olması lazım

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

• 26 Online Kullanıcı, 14 Üye

Online Kullanıcılar

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.