ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Azizdurdenn
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
320
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
9 Saat 34 Dakika önce
Toplam Mesaj:
425 [3.48 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
366 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Aziz Durden
Doğum Tarihi:
04 Eylül 2007
İl:
Izmir
Meslek:
Öğrenci
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

25 Litre Betta, Karides 27 Litre Betta, Helena

SON 10 MESAJI

Akvaryum Su Üzerinden Gitmeyen Tabaka
Şelale filtrelerin çekiş hortumunun arasına takılan bir aparat var, o aparattan kullanabilirsiniz.
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/246392/200920242207041.jpg[/IMG]
Bu aparat.

Biyofilm olabilir mi? Bende de oluyor yüzey hareketsiz olunca oluşuyor, yüzeyde biraz dalgalanma yaratınca gidiyor.
Bitki, Kum, Isıtıcı, Karbon Sorunları
[QUOTE=Gurusti]
Peki sıcaklığın bu kadar fazla olması sorun olur mu?
Birde yazmayı unuttum turuncu ve yeşil tetra hiç yemek yiyemiyor yemek daha yere düşmeden melek ve mor olan hemen bitiriyor nerdeyse 2 haftadır yediklerini görmedim sorun olur mu?[/QUOTE]
Pek sorun olmaz, tüm yaz boyunca akvaryum 28 29 derecenin altına inmedi pek sıkıntı olmadı.
O sorununuz hakkında pek bilgim yok ancak melek transgenetik tetralar ile uyumlu olmayabilir.
Bitki, Kum, Isıtıcı, Karbon Sorunları
Bitkiniz dev saz gibi duruyor, o plastiğin içerisinden çıkarıp kuma gömmeniz iyi olur. Sanırım kumunuz dere kumu, uygundur.
Bıolıfe 100 Bin Lira Ödül Veriyor!
[QUOTE=alifuatturk]
Ya cahil ya da çıkarcı dedim orda cahil kısmını görmezden geldiniz, çok bilgisiniz herhalde, o kısmı es geçtiğinize göre !
[/QUOTE]
Yoo görmezden gelmedim, benim orayla işim yok. Hatta benim konuyla alakam bile yok.

[QUOTE=alifuatturk]
*-Tek dez avantajı görüntü kirliliği.
Daha ne olsun[/QUOTE]
Biz bu hobiyi babamızın hayrına yapmıyoruz ki, amacımız zaten görüntünün güzel olması.
[QUOTE=alifuatturk]
Soytarılık yapmak yerine ciddi bir şekilde cevap veremiyor musunuz ?[/QUOTE]
Maalesef, yaşım gereği veremiyorum. Hep bir soytarılık peşindeyiz.
[QUOTE=alifuatturk]...dış biolife karşıtlığınızın sebebi sadece kendi dış filtre satışlarınızın düşmesi korkusu.[/QUOTE]
Çok haklısınız, forumdaki her kullanıcının kendi filtre fabrikaları var ve biolife firmasına karşıtlığının sebebi de tabi ki dış filtre satışlarının düşmesi. Dikkatli olmakta fayda var bu biolife firmasının karşıtları dış güçlerin ajanları da olabilir. (!)
Betta Akvaryumum
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/246392/170920241538241.jpg[/IMG]
Baya bi çoğaldılar, burada ''şu anlık'' 7 adet karides var. Her baktığımda çoğalıyorlar. [EDIT]Azizdurdenn,2024-09-17 15:39:09[/EDIT]
Beta Balığı
Balığınızı hangi koşullarda yaşadığını söylerseniz yardımcı olabiliriz. Su sıcaklığı, hacim, yemleri, filtrasyon gibi gibi.
Balığımın Akvaryumundaki Büyük Kahverengi Şeyler
[QUOTE=neomeo]

Gözleri bir kontrol ettir, zira suda mavi renk felan yok. Metilen mavisi olsa, akvaryum suyu masmavi olurdu[;)].
[/QUOTE]
O ölçeğe göre değişir, 2 litrelik kaba 25 damla metilen damlattım ona rağmen rengi masmavi olmadı.
Blackwater Betta Tank
[QUOTE=Ehtiyar]Merhaba, güzellikler yoldaşınız olsun. Şu kaynatma işini benim kafam basmadı bir türlü, tankın içinde yavaş yavaş salınım yapması daha iyi, doğru değil mi?[/QUOTE]
Kaynatmamızın nedeni hijyenik olması için yani ben o yüzden yapıyorum, zaten onu suya koyunca salınımına devam ediyor. 5-6 dk kaynatıyorum yeterli oluyor. Arkadaşın yaptığı biraz mantıksız gibi geliyor bana kaynattığımız suyu akvaryuma koymak mantıklı gelmedi hiç.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

• 28 Online Kullanıcı, 15 Üye

Online Kullanıcılar

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.